Seminarium RASZKA z Zofią Mrzewińską

RASZKA – nowy sport kynologiczny – seminarium z Zofią MrzewińskąSerdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nowym sportem kynologiczny RASZKA na seminarium z praktyczne z Zofią Mrzewińską – jego autorką.
Zawody R.A.S.Z.K.A przeznaczone są dla wszystkich psów, rasowych i nierasowych, zrzeszonych i niezrzeszonych w jakichkolwiek związkach, startować mogą psy wykastrowane i wysterylizowane suki. Odchodzimy od liczenia punktów – ważny jest ogólny obraz pracy, tak człowieka jak i psa. Szkolenie psa powinno sprzyjać stworzeniu silniejszej więzi między człowiekiem i zwierzęciem; nie może być źródłem ciągłego stresu – dlatego od dziś proponujemy zawody alternatywne. R.A.S.Z.K.A.!
Autorką regulaminu i idei zawodów jest Zofia Mrzewińska – znana państwu autorka popularnych poradników dotyczących wychowania psów („Psim zdaniem, „Zwykły niezwykły przyjaciel” czy „Sam wychowasz swojego psa”) a także nasz wielokrotny gość – wykładowca.
Zawody R.A.S.Z.K.A są trzystopniowe (I, II i III stopień) a skala ocen czterostopniowa: doskonała, bardzo dobra, dobra, niewystarczająca. Do stopnia wyższego może awansować pies, który w zawodach niższego stopnia uzyskał raz ocenę doskonałą lub dwukrotnie bardzo dobrą. Psy z dwukrotną oceną doskonałą w kolejnych zawodach obowiązkowo startują w klasie wyższej. Nie ma liczenia punktów i ustalania kolejności wśród psów, które uzyskały taką samą ocenę – jeśli pies jest doskonały, to nie może być doskonały mniej lub bardziej!
Ćwiczenia w pierwszej klasie obejmują m.in chodzenie przy nodze, pozostawianie w rożnych pozycjach, aportowanie czy szukanie zguby na śladzie.
Seminarium jest przewidziane dla 8 przewodników z psami, oraz dla obserwatorów.
Teoria + praktykaCZAS: 10-11.09.2022MIEJSCE:
Wykłady: Koleczkowo , ul. Wejherowska 5
Zajęcia Praktyczne: Bieszkowice, plac treningowy ul. Żurawia 6, KOSZT:
przewodnik z psem 350 zł
obserwator 250 zł ZAPISY: https://forms.gle/wcgPc4dszdHuNeKk9

Opłat za seminarium należy dokonywać na konto:
FUNDACJA DOBRYCH ZWIERZĄT
Bank BGŻ: 09 2030 0045 1110 0000 0243 8620 w tytule podając RASZKA +nazwisko uczestnika.

Categories: kursy i szkolenia