TRENER PSÓW ZOOPSYCHOLOG 2023/24

Bazując  na  doświadczeniach  pandemicznych  oferujemy Państwu  nową , hybrydową formułę  kursu, która pozwala na  samodzielne planowanie nauki, budżetu i czasu ukończenia kursu.

Podzieliliśmy nasze  szkolenie na  4 części:

– Część 1 teoretyczna podstawowa dla zawodu tresera  psów i zoopsychologa  – zajęcia  na platformie  szkoleniowej,  pełnej nagranych wykładów,  materiałów dydaktycznych oraz materiałów do  samokształcenia. Do tej części zaplanowano także 3 sesje  pytań i odpowiedzi poprzez platformę zoom, na której autorzy  wykładów będą na żywo odpowiadali na pytania kursantów dotyczące materiału zamieszczonego na platformie.

– Część 2  teoretyczna dla zawodu zoopsycholog – zajęcia teoretyczne -warsztatowe poprzez platformę zoom oraz platformę edukacyjną  Silva Lupus. Wykłady zarówno nagrane jak i  wykłady na  żywo.  – Jacek Gałuszka, Joanna Iracka, Marta Lichnerowicz

– Część 3  praktyczna dla zawodu treser psów – zajęcia  praktyczne (5 zjazdów) z psami

– Część  4  – praktyki zawodowe

Nasz kurs nie jest „teatrem jednego aktora”. Kursanci mają zajęcia z wykładowcami, którzy reprezentują różne podejścia do szkolenia psów i rozwiązywania problemów behawioralnych. (zajrzyj tu i poznaj listę wykładowców!)Zajęcia wzbogacone są o wykłady dietetyków zwierzęcych, lekarza weterynarii, psychologa i innych. Dzięki temu systemowi absolwent potrafi zastosować w swojej pracy różne metody i narzędzia w pracy z psami.

Zobacz program kursu:

Blok tematyczny I  – PIES
Pochodzenie psa Kynologia (Grupy FCI, zasady hodowli psów rasowych i wystaw psów rasowych, ABC handlingu)Ontogeneza (Pies od poczęcia do starości) Socjalizacja i przedszkola dla psów Podstawy anatomii i fizjologii psów Podstawy genetyki psów Żywienie psów i wpływ żywienia na zachowanie. – Etogram psa
Blok tematyczny II – PSYCHOLOGIA ZWIERZĄT
Podstawy etologii klasycznej Psychologiczne mechanizmy uczenia się Kluczowe zasady opisu i interpretacji zachowań zwierząt
Blok tematyczny III – KOT
Felinologia  Etogram Kota Problemy behawioralne kotów i sposoby ich rozwiązywania Kot jako drapieżnik – rola kota w ekosystemie i problemy kontroli populacji kotów
Blok tematyczny IV – PROBLEMY BEHAWIORALNE PSÓW I SPOSOBY ICH ROZWIĄZYWANIA – teoria
Praktyczne rozwiązywanie problemów behawioralnych psów  – Jacek Gałuszka –– zajęcia nagrywane oraz zajęcia  live a możliwością zadawania pytań Medycyna behawioralna psów  Joanna Iracka – zajęcia online na platformie  nienagrywane, live,  bezpośredni kontakt z wykładowcą Problemy behawioralne psów. Wzbogacanie środowiska. Zycie codzienne z dużym stadem psów –  – Marta Lichnerowicz –– Zajęcia formie wykładów oraz spotkań planowych z możliwością dyskusji i zadawania pytań.Podstawy farmakologii zaburzeń zachowania.  
Blok tematyczny V –  PSIE SPORTY I AKTYWNOŚCI – zajęcia teoretyczno/praktyczne  
Podstawy pracy z psem – tricki i sztuczki doświadczonej trenerki – zajęcia praktyczne – 18 h Rally –O  – posłuszeństwo na luzie  – zajęcia praktyczne 16 h NOSE WORK – praktyczna praca z psami na hydrolatach  – 8 h Praca węchowa psów (tropienie sportowe, użytkowe, myśliwskie, szukanie ludzi przedmiotów) – 17h Obedience – czyli praca na detalach – zajęcia online na platformie bezpośredni kontakt z wykładowcą –  Joanna Hewelt, Psie sporty oczami zawodników – 8 h Dogoterapia – warsztaty dla trenerów – 3h
Blok tematyczny VI –  ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE PRAKTYKĄ    
Szkoła dla psów – organizacja, zasady, aspekty praktyczne Organizacja praktyki zoopsychologicznej Prawne aspekty prowadzenia działalności – zajęcia z adwokatem, Praca z trudnym klientem.
Blok tematyczny VII –  PRAKTYKI ZAWODOWE     
80 h praktyk zawodowych w wybranym przez słuchacza miejscu – schronisko, szkoła dla psów, hodowla lub hotel dla zwierząt.
Razem320 h

Kurs kończy się egzaminami:

 • testowym
 • praktycznym 2 częściowym:
  • kurs treser psów, zoopsycholog – egzamin zewnętrzny w Związku Kynologicznym w Polsce. Zaliczenie z samodzielnie przygotowanym psem, na ocenę minimum dobrą, jednego z egzaminów do wyboru BH, IPO, PT, PTT, Obedience 0 lub przebieg na zawodach agility bez dyskwalifikacji – potwierdzone wpisem do książeczki startowej psa
  • kurs zoopsycholog – praca i jej obrona obejmująca studium 3 przypadków z jakimi kursant pracował

Terminy i organizacja kursu:

Kurs trwa zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2023/24. Rusza 1 września 2023 kończy się w czerwcu 2024. Poza  zajęciami na  platformie szkoleniowej, dostępnymi 24/7 – 40 godzin wykładów + zadania do wykonania, kursanci co miesiąc mają spotkania  z naszymi wykładowcami  za platformie zoom.

Zajęcia  na platformie zoom  w  formie zajęć w  czasie rzeczywistym, co umożliwia bezpośredni kontakt z wykładowcą, możliwość  zadawania  pytań i prowadzenie dyskusji. Cześć zajęć jest nagrywana i dostępna przez 2 tyg od daty spotkania.

Plan zjazdów na platformie zoom w  czasie rzeczywistym na semestr zimowy
:

1.09.2023 – 18:00 – 20:00 – rozpoczęcie kursu – spotkanie integracyjne na platformie zoom

2.10.2023 – pytania i omówienie zadań z zakresu wykładów wrześniowych z platformy edukacyjnej, Wprowadzenie do etologii – Marta Lichnerowicz

10.2023 – Komunikacja psów – Katarzyna Harmata

10.2023 – Problemy Behawioralne psów – Jacek Gałuszka

11.2023 – Problemy Behawioralne psów – Joanna Iracka

17.12.2023 – Problemy behawioralne psów  – Marta  Lichnerowicz

18.12.2023 – Tajemnice wystaw psów – Kamila Bartel

Styczeń 2024
Fundamenty Obedience Joanna Hewelt
Nose work
Prawo dla trenerów i zoopsychologów – adw. Joanna Szpiega – Bzdoń


luty 2024-  Koty – felinologia,  komunikacja, problemy behawioralne
Marzec  – czerwiec 2024-  zjazdy praktyczne z psami – 5 zjazdów
czerwiec 2024 – praktyki zawodowe w wybranych przez słuchacza placówce
Czerwiec 2024 – egzamin teoretyczny, obrona prac końcowych

Szczegółowy harmonogram  zjazdów zostanie podany w  lipcu 2023 

O  KURSIE
Kurs skierowany jest do osób zainteresowanych zawodowym szkoleniem psów we własnej szkole oraz terapią zachowań zwierząt towarzyszących – głownie psów. Naszym zdaniem, aby móc w 100% oddać się wykonywaniu zawodu szkoleniowca należy posiadać umiejętności zarówno z zakresu szkolenia psów jak i rozwiązywania problemów behawioralnych. Dlatego opracowaliśmy kompleksowe szkolenie, które umożliwi zdobycie obu zawodów w trakcie jednego kursu.

Na naszym kursie nauczamy nowoczesnych metod szkolenia psów. Przygotowujemy kompleksowo do prowadzenia własnej szkoły dla psów oraz prowadzenia zajęć indywidualnych z psami sprawiającymi problemy.

Czego Cię nauczymy:

 • pracować z psami na kursach posłuszeństwa
 • pracować z trudnym klientem – właścicielem psa
 • prowadzić i skutecznie promować własną szkołę dla psów
 • rozwiązywać problemy behawioralne psów i kotów

Dla kogo jest ten kurs?

 • dla osób chcących pogłębić swoją wiedzę na temat zwierząt – ich emocji, uczenia się i psychiki
 • dla osób marzących o własnej szkole dla psów, pracy zoopsychologa
 • dla osób zawodowo pracujących ze zwierzętami, które chcą udoskonalić swój warsztat umiejętności i wiedzę.

Jak zdobywasz wiedzę na kursie?
Na naszym kursie spotkasz wielu różnych wykładowców. Każdy z nich ma nieco inne podejście do szkolenia psów, rozwiązywania problemów behawiorlanych i pracy ze zwierzętami. Dzięki temu będziesz miał szerszy pogląd na metody pracy ze zwierzętami oraz w miarę zdobywania wiedzy wypracujesz własny system pracy bazując na doświadczeniu najlepszych polskich szkoleniowców. Prawdziwa praktyka to schronisko, w którym odbędziesz praktykę zawodową. Tam już prawie sam/a będziesz pracował/a z psami problematycznymi.

Wymagania od kandydatów:

 • pełnoletność
 • wykształcenie średnie (matura nie jest wymagana)
 • dobra kondycja fizyczna
 • systematyczność

Treści przekazywane kursantom opierają się na wynikach badań naukowych. Nie nauczamy metod i technik nie mających potwierdzenia w badaniach empirycznych. Jakość zajęć gwarantuje znakomita kadra wykładowców.

Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu przygotowującego do wykonywania zawodów TRESER PSÓW I ZOOPSYCHOLOG zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

KOSZT KURSU

Przy wcześniejszych opłatach całości kursu atrakcyjne zniżki!

Kurs kompleksowy treser psów – zoopsycholog

 • przy wpłatach całości opłaty za kurs do 15 czerwca 2023 – 20% zniżki (cena kursu 6400 zł zamiast 8000 zł)
 • przy wpłatach całości opłaty za kurs do 10 lipca 2023 – 20% zniżki (cena kursu 7200 zł zamiast 8000 zł)
 • wpłaty po 10 lipca 2023 – 8000 zł

Kursy w  obrębie 1 zawodu:
Kurs  zoopsycholog – 4000 zł (teoria +  warsztaty  + 1 zjazd praktyczny +  praktyki)

Opcja wolny słuchacz:

Możesz wykupić także na 3 miesiące sam podstawowy moduł teoretyczny na naszej platformie aby przekonać się czy nasz kurs jest  właśnie  dla ciebie. Cena to 1500zł za 3  miesięczny dostęp do platformy. Jeśli po jego ukończeniu zdecydujesz się na kontynuację kursu przygotujemy dla  ciebie specjalny rabat.

Gwarancją miejsca na kursie jest wpłata zadatku (przepada w przypadku rezygnacji) w wysokości 400 zł. Wliczany jest w poczet opłaty za kurs. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Jeśli zaliczyłeś wcześniej, któryś z modułów kursu możesz ubiegać się o jeszcze większy rabat – odliczymy od ceny zaliczone moduły! Napisz do nas na szkola@silva-lupus.pl i zapytaj się o szczegóły!

Za kurs możesz zapłacić także w ratach poprzez system PayU!

MIEJSCE ZAJĘĆ PRAKTYCZNYCH:
– 3 zjazdy – Gdańsk
– 2 zjazdy – Gospodarstwo “Lichnerówka” Poborowo k.Bytowa

RABATY:

Jeśli pomagasz zwierzętom – prowadzisz dom tymczasowy lub jesteś wolontariuszem w schronisku lub organizacji pomagającej zwierzętom i możesz otrzymać dodatkowe 5% rabatu na kurs

Jeśli jesteś osoba, która opuściła Ukrainę w  wyniku działań  wojennych  i chcesz  zdobyć z nami kwalifikacje zawodowe – otrzymasz 20% rabatu na szkolenie

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

– Najpierw zapoznaj  się z   regulaminem  szkolenia, który znajduje się pod adresem: https://www.silva-lupus.pl/regulamin-kursu-trener-psow-zoopsycholog-2023-24/  a  kup kurs w naszym sklepie
https://sklep.silva-lupus.pl/courses/kurs-trener-psow-zoopsycholog-2023-24/