SZKOŁA TRENERÓW I ZOOPSYCHOLOGÓW 2021/22

Mija właśnie 11 lat od pierwszej edycji naszego kursu treser psów -zoopsycholog. Jest to doskonała okazja do tego aby odświeżyć nieco naszą ofertę, wzbogacić program kursu i dokonać zmian. Rezultatem tego jest zupełnie NOWY kurs, o znacznie większej ilości godzin, wzbogacony o udział wspaniałych nowych wykładowców, hybrydową formułę i nowoczesne technologie.

Część teoretyczna – wykłady w formie nagrań na platformie edukacyjnej, materiały do samodzielnej pracy oraz spotkania z wykładowcami w formie sesji pytań i odpowiedzi.

Część praktyczna – zajęcia na żywo z instruktorami  pokazujące praktyczną pracę z psem i klientem

Część praktyk zawodowych – praktyki zawodowe w wybranych schroniskach, szkołach dla psów, gabinetach zoopsychologicznych, hotelach dla zwierząt, hodowlach itp.

Nasz kurs nie jest „teatrem jednego aktora”. Kursanci mają zajęcia z wykładowcami, którzy reprezentują różne podejścia do szkolenia psów i rozwiązywania problemów behawioralnych. (zajrzyj tu i poznaj listę wykładowców!)Zajęcia wzbogacone są o wykłady dietetyków zwierzęcych, lekarza weterynarii, psychologa i innych. Dzięki temu systemowi absolwent potrafi zastosować w swojej pracy różne metody i narzędzia w pracy z psami.

Zobacz program kursu:

Blok tematyczny I  – PIES
Pochodzenie psa Kynologia (Grupy FCI, zasady hodowli psów rasowych i wystaw psów rasowych, ABC handlingu)Ontogeneza (Pies od poczęcia do starości) Socjalizacja i przedszkola dla psów Podstawy anatomii i fizjologii psów Podstawy genetyki psów Żywienie psów i wpływ żywienia na zachowanie. – dr Sybilla Berwid Wójtowicz Etogram psa44 h
Blok tematyczny II – PSYCHOLOGIA ZWIERZĄT
Podstawy etologii klasycznej Psychologiczne mechanizmy uczenia się Kluczowe zasady opisu i interpretacji zachowań zwierząt20 h
Blok tematyczny III – KOT
FelinologiaEtogram Kota Problemy behawioralne kotów i sposoby ich rozwiązywania Kot jako drapieżnik – rola kota w ekosystemie i problemy kontroli populacji kotów10 h
Blok tematyczny IV – PROBLEMY BEHAWIORALNE PSÓW I SPOSOBY ICH ROZWIĄZYWANIA – teoria
Praktyczne rozwiązywanie problemów behawioralnych psów 16 h – Jacek Gałuszka –– zajęcia nagrywane oraz zajęcia  live a możliwością zadawania pytań Medycyna behawioralna psów 24 h Joanna Iracka – zajęcia online na platformie  nienagrywane, live,  bezpośredni kontakt z wykładowcą Problemy behawioralne psów. Wzbogacanie środowiska. Zycie codzienne z dużym stadem psów – 16 h – Marta Lichnerowicz –– Zajęcia formie wykładów oraz spotkań planowych z możliwością dyskusji i zadawania pytań.Podstawy farmakologii zaburzeń zachowania.  70 h
Blok tematyczny V –  PSIE SPORTY I AKTYWNOŚCI – zajęcia teoretyczno/praktyczne  
Podstawy pracy z psem – tricki i sztuczki doświadczonej trenerki – zajęcia praktyczne – 18 h Rally –O  – posłuszeństwo na luzie  – zajęcia praktyczne 16 h NOSE WORK – praktyczna praca z psami na hydrolatach  – 8 h Praca węchowa psów (tropienie sportowe, użytkowe, myśliwskie, szukanie ludzi przedmiotów) – 17h Obedience – czyli praca na detalach – zajęcia online na platformie bezpośredni kontakt z wykładowcą –  Joanna Hewelt, – 10 h Frisbee, Flyball, Agility – psie sporty oczami zawodników – 8 h Dogoterapia – warsztaty dla trenerów – 3h – zajęcia online na platformie bezpośredni kontakt z wykładowcą dr Beata Kulisiewicz80 h
Blok tematyczny VI –  ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE PRAKTYKĄ    
Szkoła dla psów – organizacja, zasady, aspekty praktyczne Organizacja praktyki zoopsychologicznej Prawne aspekty prowadzenia działalności – zajęcia z adwokatemPraca z trudnym klientem – zajęcia z psychologiem16 h
Blok tematyczny VII –  PRAKTYKI ZAWODOWE     
80 h praktyk zawodowych w wybranym przez słuchacza miejscu – schronisko, szkoła dla psów, hodowla lub hotel dla zwierząt.80 h
Razem320 h

Kurs kończy się egzaminami:

 • testowym
 • praktycznym 2 częściowym:
  • kurs treser psów, zoopsycholog – egzamin zewnętrzny w Związku Kynologicznym w Polsce. Zaliczenie z samodzielnie przygotowanym psem, na ocenę minimum dobrą, jednego z egzaminów do wyboru BH, IPO, PT, PTT, Obedience 0 lub przebieg na zawodach agility bez dyskwalifikacji – potwierdzone wpisem do książeczki startowej psa
  • kurs zoopsycholog – praca i jej obrona obejmująca studium 3 przypadków z jakimi kursant pracował

Terminy i organizacja kursu:

Kurs trwa zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2021/22. Rusza 1 września 2021 kończy się w czerwcu 2022.

Wrzesień 2021 – zjazd integracyjny, początek zajęć na platformie szkoleniowej
Październik 2021 – spotkanie z Jackiem Gałuszką na platformie w formie live – możliwość zadawania pytań,
Listopad 2021 – – spotkanie z Joanną Iracką na platformie w formie live – możliwość zadawania pytań,
Grudzień 2021 – spotkanie z Joanną Hewelt na platformie w formie live – możliwość zadawania pytań,
wrzesień 2021 – marzec 2022 – spotkania w formie Q&A z autorami wykładów umieszczonych na platformie, zajęcia warsztatowe, konsultacje indywidualne.
marzec 2022 – czerwiec 2022 – zajęcia praktyczne z psami w formie zjazdów weekendowych – 5 + 1 (opcjonalny)
maj – czerwiec 2022 – praktyki zawodowe w wybranych przez słuchacza placówce
Czerwiec 2022 – egzamin teoretyczny, obrona prac końcowych

O kursie:
Kurs skierowany jest do osób zainteresowanych zawodowym szkoleniem psów we własnej szkole oraz terapią zachowań zwierząt towarzyszących – głownie psów. Naszym zdaniem, aby móc w 100% oddać się wykonywaniu zawodu szkoleniowca należy posiadać umiejętności zarówno z zakresu szkolenia psów jak i rozwiązywania problemów behawioralnych. Dlatego opracowaliśmy kompleksowe szkolenie, które umożliwi zdobycie obu zawodów w trakcie jednego kursu.

Na naszym kursie nauczamy nowoczesnych metod szkolenia psów. Przygotowujemy kompleksowo do prowadzenia własnej szkoły dla psów oraz prowadzenia zajęć indywidualnych z psami sprawiającymi problemy.

Czego Cię nauczymy:

 • pracować z psami na kursach posłuszeństwa
 • pracować z trudnym klientem – właścicielem psa
 • prowadzić i skutecznie promować własną szkołę dla psów
 • rozwiązywać problemy behawioralne psów i kotów

Dla kogo jest ten kurs?

 • dla osób chcących pogłębić swoją wiedzę na temat zwierząt – ich emocji, uczenia się i psychiki
 • dla osób marzących o własnej szkole dla psów, pracy zoopsychologa
 • dla osób zawodowo pracujących ze zwierzętami, które chcą udoskonalić swój warsztat umiejętności i wiedzę.

Jak zdobywasz wiedzę na kursie?
Na naszym kursie spotkasz wielu różnych wykładowców. Każdy z nich ma nieco inne podejście do szkolenia psów, rozwiązywania problemów behawiorlanych i pracy ze zwierzętami. Dzięki temu będziesz miał szerszy pogląd na metody pracy ze zwierzętami oraz w miarę zdobywania wiedzy wypracujesz własny system pracy bazując na doświadczeniu najlepszych polskich szkoleniowców. Prawdziwa praktyka to schronisko, w którym organizujemy praktykę zawodową. Tam już prawie sam/a będziesz pracował/a z psami problematycznymi.

Organizacja kursu:
Kurs podzielony jest na moduły – zajęcia online, zajęcia na żywo z instruktorami oraz praktyki zawodowe.   Praktyki można odbywać podczas zajęć zorganizowanych z instruktorami Silva Lupus lub w wybranym przez siebie schronisku oraz szkole dla psów.

Wymagania od kandydatów:

 • pełnoletność
 • wykształcenie średnie (matura nie jest wymagana)
 • dobra kondycja fizyczna

Treści przekazywane kursantom opierają się na wynikach badań naukowych. Nie nauczamy metod i technik nie mających potwierdzenia w badaniach empirycznych. Jakość zajęć gwarantuje znakomita kadra wykładowców.

Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu przygotowującego do wykonywania zawodów TRESER PSÓW I ZOOPSYCHOLOG zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

Koszt kursu:

Przy wcześniejszych opłatach całości kursu atrakcyjne zniżki!

Gwarancją miejsca na kursie jest wpłata zadatku (przepada w przypadku rezygnacji) w wysokości 400 zł. Wliczany jest w poczet opłaty za kurs. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

– kurs kompleksowy treser psów – zoopsycholog – przy wpłatach do 15 lipca 2021 – 20% zniżki (cena kursu 6400 zł zamiast 8000 zł – cena zawiera podatek VAT)

Jeśli zaliczyłeś wcześniej, któryś z modułów kursu możesz ubiegać się o jeszcze większy rabat – odliczymy od ceny zaliczone moduły! Napisz do nas na szkola@silva-lupus.pl i zapytaj się o szczegóły!

Płatności prosimy dokonywać na konto:

FUNDACJA DOBRYCH ZWIERZĄT
Bank BGŻ: 09 2030 0045 1110 0000 0243 8620 w tytule podając kursTPZP + nazwisko uczestnika.

Zastrzegamy prawo odmowy przyjęcia kandydata na kurs bez podania przyczyny.
Zobacz regulamin szkolenia –> https://www.silva-lupus.pl/2019/05/05/regulamin-kursu-treser-psow-zoopsycholog/