Regulamin kursu:
Zasady ogólne
- Warunkiem uczestnictwa w kursie organizowanym przez Niepubliczne Centrum Kształcenia Silva Lupus, prowadzone przez Fundację Dobrych Zwierząt jest:
– przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego
– dokonanie opłaty za kurs - Przesłanie zgłoszenia równoznaczne jest z akceptacją zasad uczestniczenia w kursie oraz akceptacją regulaminu uczestniczenia w kursie
- Wniesienie przedpłaty jest równoznaczne z rezerwacją miejsca, o pierwszeństwie przyjęcia na listę kandydatów decyduje kolejność wpływu opłaty.
- Całkowity koszt uczestnictwa w kursie, łącznie z kosztami podróży i hotelu ponosi uczestnik.
- Uczestnik deklaruje płatność (zaznaczyć odpowiednie)
- Jednorazową –
- Jednorazową w cenie promocyjnej 6400 przy wpłatach do 15 lipca 2021
- Płatną w 2 ratach, (………………………………………….. podać ilość rat – 2,4 lub 8)
- Każdy uczestnik jest zobowiązany posiadać wykupione indywidualnie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas trwania kursu.
- Niepubliczne Centrum Kształcenia Silva Lupus zastrzega sobie prawo do odwołania kursu w przypadku małej ilości dokonanych przedpłat i zgłoszeń, gwarantujemy zwrot przedpłaty po wskazaniu konta bankowego przez uczestnika lub za jego zgodą potraktujemy w/w wpłatę jak opłatę za taki sam kurs odbyty w innym terminie .
- Niepubliczne Centrum Kształcenia Silva Lupus ma prawo odwołać oraz zmieniać terminy zjazdów
- W przypadku rezygnacji z kursu wpisowe przepada na rzecz Niepubliczne Centrum Kształcenia Silva Lupus
- W przypadku rezygnacji uczestnika za udział w kursie zwrot przedpłaty odbywa się na następujących zasadach:
- powyżej 30 dni przed pierwszym dniem kursu – zwrot kwoty w całości
- 30-20 dni przed pierwszym dniem kursu – zwrot 70% wpłaconej kwoty
- 19-10 dni przed pierwszym dniem kursu – zwrot 50% wpłaconej kwoty
- 9-1 dni przed pierwszym dniem kursu – zwrot 20% wpłaconej kwoty
- w trakcie trwania kursu – wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
- Jednocześnie gdyby z braku odpowiedniej ilości chętnych kurs nie został zorganizowany w miejscu wskazanym przez zgłaszającego, a nie skorzystałby on z innej lokalizacji, następuje zwrot zadatku w całości
- Osoby, które na skutek zdarzeń losowych nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu mogą ubiegać się o odbycie szkoleń w innym terminie. Zaliczka za kurs zostaje przeniesiona na kolejny termin, nie podlega jednak zwrotowi.
- Uczestnicy kursu mają obowiązek wykonania wszystkich zadań domowych postawionych przez prowadzących zajęcia.
- Organizator ma prawo zmieniać terminy zjazdów, o czym ma obowiązek poinformować maksymalnie na 3 dni przed terminem zjazdu na swojej stronie internetowej organizatora lub zamkniętej grupie kursantów na portalu Facebook.
- Osoby, które na skutek zdarzeń losowych nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu mogą ubiegać się o odbycie szkoleń w innym terminie. Zaliczka za kurs zostaje przeniesiona na kolejny termin, nie podlega jednak zwrotowi.
- Na zajęciach przestrzegamy następujących zasad to znaczy:
– wyciszamy telefon komórkowy
– na zajęcia przychodzimy punktualnie
– Nie rozmawiamy w trakcie zajęć
– Korzystamy ze sprzętu szkolnego zgodnie z jego przeznaczeniem tj. nie układamy piramid z krzeseł, nie naklejamy wplepek, nie wykorzystujemy sprzętu do innych celów niż te dla których zostały wyprodukowane
– Nie nagrywamy wykładów na dyktafony, kamery i inne urządzenia bez zgody wykładowcy - Wszelkiego typu wypadki natychmiast zgłaszamy opiekunowi kursu lub instruktorowi prowadzącemu zajęcia.
- Nie palimy papierosów i innych rzeczy podczas zajęć. Palenie tytoniu odbywa się w miejscach do tego wyznaczonych.
- Osoby przychodzące na jakiekolwiek zajęcia pod wpływem alkoholu lub/i innych środków psychoaktywnych będą wypraszane z zajęć.
- Zabrania się dokonywania wszelkich zmian w miejscach prowadzenia zajęć w tym przyklejania wlepek, zamieszczania ogłoszeń, przestawiania mebli i innych czynności bez zgody zarządcy obiektu.
Zasady dotyczące pracy ze zwierzętami
- NIE wprowadzamy do szkoły ŻADNYCH zwierząt bez zgody kierownika kursu.
- Bez zgody opiekuna nie otwieramy klatek, kojców oraz pomieszczeń, w których zamknięte są zwierzęta.
- Podczas zajęć w schronisku bez zgody opiekunów:
- Nie karmimy psów
- Nie wchodzimy do kojców
- nie dotykamy psów
- nie wypuszczamy zwierząt z klatek
- nie dotykamy zwierząt w klatach (mogą być w trakcie leczenia)
- Pod żadnym pozorem nie łączymy psów
- Nie spuszczamy psów ze smyczy
- Podczas zajęć ze zwierzętami:
- Nie używamy żadnych narzędzi mogących sprawić zwierzęciu ból, nie stosujemy przemocy fizycznej lub psychicznej
- Każdy uczestnik zobowiązany jest do zachowania normalnych i wystarczających środków bezpieczeństwa podczas zajęć oraz pomiędzy nimi.
- Niedopuszczalne jest wywoływanie u psa paniki lub zachowań agresywnych.
- Pamiętamy o dokładnym zamykaniu klatek, kojców, drzwi i dokładnym zapinaniu smyczy i obroży.
- Narażenie zwierzęcia lub człowieka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia skutkuje natychmiastowym usunięciem z listy uczestników bez zwrotu kosztów.
- W przypadku gdy dojdzie do bójki między psami NIGDY nie rozdzielamy samodzielnie zwierząt. Zwierzęta rozdzielają minimum 2 osoby. Natychmiast wyzywamy opiekuna grupy lub pracownika schroniska.
- W przypadku zauważenia objawów choroby u zwierzęcia lub zauważenia zranień czy urazów informujemy o tym fakcie opiekuna zwierzęcia lub pracownika schroniska.
- Za szkody wyrządzone przez zwierzę kursanta odpowiada kursant. Zobowiązuje się on do sprzątania po swoim zwierzęciu oraz pokrycia ewentualnych kosztów za szkody wyrządzone przez jego zwierzę.
Zasady oceny, prowadzenia zajęć i zaliczenia kursu
- Do egzaminów końcowych dopuszczane są osoby, które oddały wszystkie prace kontrolne, uiściły całość opłat za kurs, mają co najmniej 60% obecności na zajęciach teoretycznych i 80% frekwencji na zajęciach praktycznych oraz zaliczyły praktyki zawodowe, oraz zadania cząstkowe w trakcie kursu,. .
- Osoby, które z zajęć na zajęcia oddawać będą zadania domowe i uzyskają za nie oceny co najmniej bardzo dobre, mogą ubiegać się o zwolnienie z końcowego egzaminu pisemnego.
- Osoby, które wykażą się wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie psiego sportu, pracy użytkowej psa, mogą ubiegać się o zwolnienie z egzaminu praktycznego
- Kopiowanie, udostępnianie skryptów osobom trzecim jest złamaniem prawa w myśl ustawy o prawie autorskim i będzie ścigane z urzędu.
- Wszelkie materiały dodatkowe, ogłoszenia umieszczane są na grupie na portalu Facebook lub kopiowane na dyski wymienne słuchaczy.
- Chętni mogą odbywać praktyki zorganizowane przez szkolę wraz z instruktorem, w podanych przez organizatora terminach pod warunkiem zebrania grupy min 3 osób.
- Osoby uczestniczące w innych szkoleniach w obrębie pracy ze zwierzętami mogą ubiegać się odliczenie godzin tych kursów od zajęć praktycznych. Opiekun kursu będzie na bieżąco podawał jakie dodatkowe szkolenia będą kwalifikowały się do ww odliczeń.
- Cała grupa dzielona jest na mniejsze, w których pracować będziecie podczas zajęć praktycznych. Rotacja możliwa jest jedynie pod warunkiem zachowania ilości osób w podgrupach.
- Certyfikaty ukończenia kursu oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z rozporzadzeniem MEN wydawane są po zdaniu egzaminów i odbyciu praktyk.
- W przypadku niezdania egzaminu uczestnik ma prawo podejść do niego w innym wyznaczonym terminie. Uczestnikowi przysługuje prawo do jednorazowej bezpłatnej poprawki. Opłata, za każdy następny egzamin wynosi 100 zł. Opłata egzaminacyjna nie obejmuje kosztów zakwaterowania i wyżywienia.
- Egzamin końcowy składa się z 3 cześći:
I – egzaminu pisemnego testowego, wielokrotnego wyboru – zaliczenie 70% prawidłowych odpowiedzi
II – egzaminu praktycznego z samodzielnie przygotowanym psem, zdawanego w Związku Kynologicznym w Polsce i obejmującego zaliczenie z samodzielnie przygotowanym psem, na ocenę minimum dobrą, jednego z egzaminów do wyboru BH, IPO, PT, PTT, Obedience 0 lub przebieg na zawodach agility bez dyskwalifikacji – potwierdzone wpisem do książeczki startowej psa
III – pracy końcowej na temat 3 przypadków z jakimi słuchacz pracował - W pozostałych kwestiach nieregulowanych umową, zastosowanie mają przepisy kodeksu cywilnego.
- Sądem właściwym do rozstrzygania kwestii związanych z realizacją umowy jest sąd właściwy miejscowo organizatorowi kursu.
- Pomoce szkoleniowe – zasady ogólne
- Stosujemy wyłącznie humanitarne narzędzia szkoleniowe
- Pies uczestniczący w zajęciach ma mieć zwykłą, gładką obrożę i jest asekurowany smyczą lub linką w zależności od rodzaju ćwiczeń
- Dopuszczalna jest obroża ograniczonego zacisku.
- Do zabaw z psem używamy sznura do przeciągania, piłek na sznurku, „rozgryzaczy” lub innych tego typu zabawek. Uczestnik jest zobowiązany do posiadania zabawek do pracy z psem.
Wykaz pomocy szkoleniowych:
- Obroża zwykła
- Lekka smycz długości ok 1,20m.
- Linka ok 5 m
- Szelki
- kliker
- Saszetka na smakołyki
- Smakołyki dla psa
- Piłka na sznurku
- Sznurek/szarpak do przeciągania się z psem (odpowiedniej wielkości i miękki)
- Woreczki na odchody
- Miska na wodę i woda w butelce dla psa
- Gryzaki dla psa